Haberler

Okulumuzun 90. Kuruluş Yıl Dönümünü Cumhuriyet Bayramı’nda Fazıl Say ve Serenad Bağcan Konseri ile Kutladık

1.resim21

 

Türkiye’nin yabancı dille eğitim yapan ilk özel Türk okulu olan TED Ankara Koleji olarak Atatürk ilkelerine, devrimlerine ve Cumhuriyet’e olan bağlılığımızla, 90 yıllık köklü tarihimiz, değerlerimiz ve hedeflerimiz ışığında Cumhuriyetimizin 98’inci yılını coşkuyla kutladık!

İncek Kampüsümüz içerisinde yer alan, ismini Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ten alan Ata Sahne’mizin açılışını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda yaptık. Bünyesinde 1.437,05 m2 oditoryum, 360 m2 sahne, seminer salonları ve açık-kapalı fuaye alanları bulunan 1500 seyirci kapasiteli Ata Sahne, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında özel bir geceye ev sahipliği yaptı.

Türk Eğitim Derneği, TED Ankara Koleji ve TED Ankara Koleji ismini taşıyan kuruluşların yöneticilerini, okul idarecilerini, mezunları ve davetlileri bir araya getiren gecede, dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say ve müzisyen Serenad Bağcan konuklara unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı. Konserin sonunda TED Ankara Koleji Lise Çok Sesli Korosu da sanatçılarla birlikte sahne alarak izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, açılışta yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Bizler de Türk Eğitim Derneği olarak görevimizin ve aldığımız mirasın bilinciyle, dünyada başöğretmen sıfatlı tek lidere, Cumhuriyet’i kuran nesillere tüm saygı ve minnetimizle sesleniyoruz. Bize verdiğiniz 3 görev baş tacımızdır. Maddi olanaksızlıklar içindeki başarılı çocuklara ulaşarak, onları hayallerine kavuşturmak, erişebildiğimiz her noktaya milli okullar açarak, çocuklarımızın dünya insanı olmasını sağlamak, eğitim politikalarına cesurca yaklaşarak, veriye dayalı çözümler üretmek.”

TED Ankara Koleji Vakfı Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Kartal Usluel, davetlilere seslendiği konuşmasında “TED Ankara Koleji’nin 90’ıncı kuruluş yıl dönümünü Cumhuriyet’in 98. Yılı ile birlikte kutlamanın gururunu yaşıyoruz. 100’üncü yılımıza doğru emin adımlarla ilerlerken, ‘Cumhuriyet Ruhuyla, Daima’ diyerek Atatürk ilkeleri, devrimleri ve Cumhuriyet’in ışığıyla Türkiye’nin geleceğine yön veren nice nesillerin yolunu aydınlatmaya devam edeceğiz. Bu özel günde bizlerle olan, ilkokul yıllarında okulumuzun öğrencisi olmuş değerli sanatçımız Fazıl Say’a ve performansıyla kendisine eşlik eden Sayın Serenad Bağcan’a, Ata Sahne’mizin açılışına katılan tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Son DüzenlenmeCuma, 29 Ekim 2021 23:20