Yöneticilerimiz

bulent bagdatli   

Bülent BAĞDATLI
Başkan

1964 Ankara doğumludur. 1981 yılında TED Ankara Koleji’nden, 1985 yılında ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından 1989 yılında ABD’de, University of Alabama, Mühendislik Bilimleri Bölümü’nde Yüksek Lisans derecesini tamamlamıştır. 

25 senelik profesyonel yöneticilik görevinden sonra, 2019 yılında İNOKSAN Endüstriyel Mutfak A.Ş. firmasından emekli olmuştur. Şu anda aynı sektörde, Danışman olarak faaliyet göstermektedir.

2003 -2013 yılları arasında TED Ankara Koleji Mezunları Derneği’nde, Başkanlık dahil muhtelif görevlerde bulunmuştur. Halen, TED Yükseköğrenim Vakfı Yönetim Kurulu’nda da Sayman olarak görevini sürdürmektedir.      


 gamzehanım

 

Doç.Dr. Gamze AŞÇIOĞLU ÖZ 
2. Başkan

 


 H.ÖnderAytekin

 

H. Önder AYTEKİN
Genel Sekreter

1973 Ankara doğumludur. Lise eğitimini 1991 yılında TED Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra O.D.T.Ü. Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulundu. Son olarak 2017-2023 yılları arasında Türk Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

1999 yılından bu yana lojistik sektöründe faaliyet gösteren kurucu ortağı olduğu Acapet Taşımacılık Ltd. Şti’nde yöneticidir. Evli ve bir çocuk babasıdır.  

 


 suhendan er

 

Şeref TOPKAYA
Genel Sayman


 

Çağatay AYTEKİN
Üye

Ankara‘da doğdu. Ortaokul ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayarak mezun oldu.Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra avukatlık stajını tamamlayarak avukatlık ruhsatını aldı ve halen Ankara Barosuna kayıtlıdır.

Kurduğu Atlas Savunma Sanayi ve Havacılık Şirketler Grubu’nun  Yönetim Kurulu Başkanı olarak ticaret hayatına girdi.

Amerika‘da ATDT Defense&Aviation&Marine firmasını kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığına, ardından Kanada’da kurulu ailesine ait olan Atlantic Shipping Group’ta ve Tiage International Construction and Investment firmalarında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıklarına getirildi.

Daha sonra Hong Kong‘da kurduğu Atlas Defence&Aviation&Marine firmasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini aldı.

2017 yılında madencilik sektörüne atıldı ve Atlas Madencilik firmasını kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendi.

2019 yılında  İngiltere’de ATI Investment şirketini kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini aldı.Halen bahse konu şirketlerdeki görevleri devam eden Çağatay Aytekin, ayrıca İsviçre‘de kurulu ailesine ait olan AYK Uluslararası Yardım Vakfında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir.
 
Ticaretin yanında dünyanın çeşitli ülkelerinde birçok ticari ve sosyal konularda çalışmalar yapan Sivil Toplum kuruluşlarında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıkları ve Yönetim Kurulu üyelikleri de bulunmaktadır


hakansahin

 

Hakan ŞAHİN
Üye

Hakan Şahin, TED Ankara Koleji’nde orta öğrenimini tamamladıktan sonra sırasıyla Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Bilkent Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programlarından Şeref Derecesi ile mezun oldu. Son olarak Anadolu Üniversitesi Felsefe Lisans Programı’nı Yüksek Onur Derecesi ile tamamladı.

İş hayatına Koç Holding A.Ş. Yönetici Hazırlama Projesi kapsamında Finans Uzmanı olarak başladı. Ardından Ranova İnşaat Turizm Ltd.Şti.’de Yönetici Ortak olarak görev aldı. Şirketin inşaat, turizm, eğitim ve gayrimenkul geliştirme alanlarında yatırımcı ve işletmeci olarak yer alınmasını sağladı.

Sivil Toplum Kuruluşları ile henüz lise öğrencisiyken tanışan Hakan Şahin, halen Türk Eğitim Derneği’nde yönetim kurulu yedek üyeliği ile birlikte burslardan sorumlu eğitim komitesinde gönüllü faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca İzgören Akademi ve İvme Kurumsal Danışmanlık bünyesinde kurumsal danışman ve eğitmen olarak hizmet vermektedir. Sivil toplum ve özel sektördeki deneyimlerini danışman ve eğitmen olarak Avrupa Birliği Hibe Programları’nda birleştiren Hakan Şahin, başta Türk Eğitim Derneği olmak üzere STK’ların hibe kaynaklarından faydalanmalarını sağlamıştır.

Tiyatroya gönülden bağlı olan Hakan Şahin TED Ankara Koleji’nde başladığı oyunculuk serüveninde bugüne kadar 12 tiyatro oyununda rol aldı. Halen oyunculuğa L’avare Sahne’de devam etmektedir. Bir bisiklet tutkunu olarak 10.000 km üzerinde yol yaparak bisiklet kültürünün yayılması için çaba göstermektedir.

Hakan Şahin evli, bir kız, bir erkek evlat sahibidir. 


mehmetböge

 

Mehmet BÜGE
Üye 

1967 doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji; lisans ve lisans üstü eğitimini ODTÜ Matematik Bölümü'nde tamamladı. 1990 - 2000 seneleri arasında Ankara'daki çeşitli özel öğretim kurumlarında matematik öğretmenliği yaptı. 1998 senesinde Sebit A.Ş. bünyesinde üretilen Vitamin ilköğretim projesinde matematik içerik senaryoları yazımında görev aldı. 1999 senesinde TÜBİTAK- Bilten bünyesinde geliştirilen dijital tabanlı ilköğretim matematik öğretimi projesi INTERMAT'ta içerik senaryoları konu yazarı ve akademik danışman olarak görev aldı. 2000 yılında ulusal ve uluslararası dijital eğitim içerikleri ve uygulamaları üretmek üzere kurulan RtB Eğitim Çözümlerinin kuruluşunda yer aldı ve bu kuruluş bünyesinde 2006 senesine kadar Sebit A.Ş. ile ortaklaşa yürütülen birçok ulusal ve uluslararası; k12, askeri ve kurumsal dijital eğitim projelerinde görev aldı. 2006 senesinde İstanbul'a taşınarak Bahçeşehir Uğur Eğitim Vakfı bünyesinde kurulan Yenilikçi Eğitim Araştırma Merkezi YEGAM'ın kuruluşunda yönetici olarak göreve başladı. 9 yıl boyunca, bu merkez bünyesinde Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları'nda hayata geçirilen Kişiye Özgü Öğretim Modeli kapsamındaki projeleri, uluslararası kuruluşlarla ortaklaşa çalışarak, izleme amaçlı ölçme değerlendirme araçlarıyla tasarladı ve yürüttü. Uğur Okulların kuruluşu sırasında eğitsel tasarım çalışmalarını gerçekleştirdi. 2015 senesinde Üniversiteye Hazırlık Platformu Raunt'un içerik ve marka tasarımını yaparak tekrar Sebit A.Ş. bünyesine eğitim koordinatörü olarak geçti ve Raunt projesinin yürütülmesindeki görevlerde yer aldı. 2020'de emekli olduktan sonra, hali hazırda çeşitli eğitim kurumlarına danışmanlık yapmaktadır.


suhendan er  
Doç. Dr. Sühendan ER
Üye

Sühendan Er, 1983 yılında TED Ankara Kolejinden mezun oldu. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi programından aldıktan sonra 1990-1997 yılları arasında TED Ankara Koleji İlk Kısımda İngilizce öğretmeni olarak çalıştı. 1997 yılında Gazi Üniversitesinde İngilizce okutmanı olarak göreve başladı ve yüksek lisans derecesini aynı üniversitede İngiliz Dili Eğitimi alanında aldı. 2011 yılında Ankara Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Anabilim Dalından “Çocukların yabancı dil öğrenimi ve inançları” konulu teziyle doktora derecesini aldı. Gazi Üniversitesinde çalıştığı süre boyunca ders verme dışında sınav hazırlama biriminde, akademik koordinatörlüklerde çalışıp, öğretmen yetiştirme programını tamamladı. Son olarak Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Yardımcılığı görevinden emekli oldu. 

Sühendan Er, 2012 yılında TED Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Anabilim Dalında kurucu öğretim üyesi olarak göreve başladı. 2017 yılında doçent unvanını aldı ve 2018 yılından itibaren Temel Eğitim Bölüm Başkanı ve Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerini yürütmeye başladı. Doç. Dr. Er okul öncesi dönemde çocukların dil gelişimi, çocuklara yabancı dil öğretimi, sosyal medya ve çocuk, öğretmen eğitimi konuları üzerine akademik ve bilimsel çalışmalar yapmaktadır.

.


 

 
 
 

 

Vakıf Denetim Kurulu

Ali ŞENER

İskender Birkan HANCI