Öğrencilerimiz SAIMUN Konferansı'ndan Ödüllerle Döndü
Lise Kısmı Politika ve Diplomasi Kulübümüz, İrlanda’nın başkenti Dublin’de bulunan St. Andrew’s Koleji’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Uluslararası Model Birleşmiş Konferansı (SAIMUN)’dan ödüllerle döndü.
09-13 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlenen ve 20 farklı ülkeden yaklaşık 800 öğrencinin katıldığı konferansta okulumuzu Politika ve Diplomasi Kulübü öğrencilerimiz Brezilya ve Almanya delegasyonları olarak temsil ettiler.
![]() |
![]() |
Öğrencilerimiz Atakan Mumcuoğlu (11-C) ve Elif Kurtay (11-C), konferans sürecinde komite başkanı olarak görev aldılar. Öğrencilerimiz Cansu Zeynep Dölek (11-N), Elifsu Gözen(11-P), Defne Başeren (11-K), Sıla Baltacı (11-F), Ayşe Mısırlıoğlu (11-P), İmge Doğa Özden (11-P) komite çalışmalarında gösterdikleri başarı sonucunda “En İyi Delege Ödülüne” layık görüldüler. Güncel konuların tartışılarak yasa tasarılarının oluşturulduğu platformda, öğrencilerimize Politika ve Diplomasi Kulübü danışman öğretmenlerimizden Sinem Özge Tural rehberlik etti.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Konferansa katılan öğrencilerimizin görev aldığı komiteler:
1- DISEC (Silahsızlandırma ve Uluslararası Güvenlik Komitesi) Cansu Zeynep DÖLEK (11-N), Elifsu GÖZEN (11-P)
2- ECOFIN (Ekonomi ve Finans Komitesi) Defne BAŞEREN (11-K), Zelal Su MUSTAFAOĞLU (11-C)
3- SOCHUM (Sosyal ve İnsancıl Komite) Alper Kaan YANARATEŞ (11-K), Günsu AYTEKİN (11-R)
4- SPECPOL (Özel Politik ve Bağımsızlaşma Komitesi) Elif Kürkçü (11-B), Kutay Dengizek (11-I)
5- Sağlık ve Gençlik Özel Komitesi Sıla BALTACI (11-F), Ayşe MISIRLIOĞLU (11-P)
6- Çevre Komitesi Ece Naz BİLGİÇ (11-K), İmge Doğa ÖZDEN (11-P)