Haberler

KODLAMA HAFTASINI KODLARLA KUTLADIK HEM KODLARLA YARIŞTIK HEM EĞLENDİK

Küresel bir hareket olan ve 05-09 Aralık tarihleri arasında kutlanan  “Kodlama Haftası” etkinliğine Bilişim teknolojileri ve yazılım zümreleri olarak tüm seviyelerdeki öğrencilerimizle birlikte katıldık.

Kodlama Haftası etkinlikleri ile tüm öğrencilerimiz, online kodlama sitesindeki seviyelerine uygun görev tanımlarını tamamlayarak sertifikalarını aldılar. Kodlama yarışmalarında yaratıcı programlar geliştirerek yazılım becerilerini sergilediler.

Kodlama Haftası Etkinliklerimiz:

Anaokulundan 8.sınıfa kadar tüm öğrencilerimiz kendileri için verilen kodlama görevlerini yaparken hem eğlendiler hem de öğrendiklerini pekiştirdiler.

Anaokulu A2 grubu öğrencilerimiz ilk olarak zeminde oluşturulan mini haritada arkadaşlarının verdiği yönergelerle yol almayı denediler. Bu denemelerinin ardından bilgisayarlarında bir karakteri diğerine ulaştırmak için algoritmalar oluşturdular. Gökkuşağı Sınıfı öğrencilerimiz ise Lightbot–Basics bölümünde çalışarak “Hour Of Code” sertifikalarını aldılar.

1.sınıfların henüz okumayı öğrenmeden yönleri kullanarak algoritma oluşturma çabaları görülmeye değerdi. 

 

4.sınıflar arasında yapılan kodlama yarışmasında, öğrencilerimiz kodlama programını kullanarak “Benim Akvaryumum En Güzeli” temasında “Çevre” konusunu işleyerek kendi akvaryumlarının kodlamalarını yaptılar. 

5.sınıflar Small Basic programlama dilini kullanarak ileri programlamaya doğru bir adım attılar. 

 

 

5.sınıflar arası yapılan kodlama yarışmasında, Scratch programlama ile kendi oyunlarını kodladılar.

 

6.sınıflar arası yapılan “Dear Hero” kodlama yarışmasında, öğrencilerimiz Small Basic programını kullanarak kahramanlarına duygularını anlatan yaratıcı programlar oluşturdular.

 

6.sınıf öğrencilerimiz “Star Wars Kodlama Saati” etkinliğini öğle arasında tamamlayarak sertifikalarını aldılar. 

 

Seçmeli 7. ve 8.sınıflarımız da ileri düzeyde kodlama bloklarını kullanarak başarılı oldular. Bilişim Garaj Akademisinden Doç.Dr. Selçuk ÖZDEMİR tarafından robot atölyesi verilerek uçak simülasyonu yaptılar.

 

Tüm seviyelerde öğretileri bitirenler sertifika almaya hak kazandılar. Ayrıca 4.- 5. ve 6. sınıflarda yapılan kodlama yarışmasına katılan öğrencilerimize katılım belgesi, dereceye giren öğrencilerimize başarı sertifikası verilmiştir.Yapılan etkinlikler ile “kodlama herkes içindir” diyen öğrencilerimizin yaşadığı mutluluk görülmeye değerdi.

 

Tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Seviye

Derece

Ad – Soyad

4.Sınıflar

1.

2.

3.

4N - Duygu KANDEMİR ve Nil ÖZKAYA

4K - Arda AYYILDIZ ve Ateş AZILI

4A - Ece URUNGA ve Kuzey ŞAHİN

5.Sınıflar

1.

2.

3.

5A - Yaman Tunç TERZİ

5F – Kaan UNCU

5U – Can AFARACI

6.Sınıflar

1.

2.

3.

6C – Bora AKSAKAL

6O – Kaya AYPEK

6F – Atahan ALP ve 6M – Doruk AKINCI

 

 

Kodlama eğitiminiz, bir haftayla sınırlı kalmayıp bilişim teknolojileri ve yazılım derslerimizde devam edecektir.

 

Son DüzenlenmeSalı, 12 Eylül 2017 10:51