Haberler

Öğrenciler Gölbaşı’nda Kitapları Yanı Başında Yarışması Sonuçları Açıklandı

WhatsApp Image 2024 06 06 at 12.21.06

Gölbaşı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün “Öğrenciler Gölbaşı’nda Kitapları Yanı Başında” projesi kapsamında, okumanın önemini vurgulamak ve genç nesilleri okumaya teşvik etmek amacıyla düzenlediği kitap okuma yarışmasının sonuçları açıklandı.

Ödül töreni; Gölbaşı Kaymakamı Sayın Erol Rüstemoğlu, Gölbaşı İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Serap Yılmaz, Ortaokul Müdürümüz Sayın Yılmaz Bal, İlkokul Müdürümüz Sayın Azize Açıkalın, öğretmenlerimiz, derece alan öğrencilerimiz ve velilerimizin katılımıyla Gölbaşı Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

 

Dereceye Giren Öğrencilerimiz

4. Sınıflar

İnci MERİÇ, 4/H - Üçüncü

5. Sınıflar

Kaan AY, 5/U - Birinci

Zeynep Ekin ÜNAL, 5/Y - Üçüncü

Başarılarıyla bizleri gururlandıran öğrencilerimizi tebrik eder, onları daima destekleyen öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.

Devamını oku...

İlkokulumuzda Sanata İlk Adım Gösterileri

 202406141233536 666c0e8188657

Sanata İlk Adım Programı yıl sonu etkinlikleri kapsamında Resim ve Seramik Eğitimine katılan öğrencilerimizin eserleri 3-12 Haziran 2024 tarihleri arasında İlkokulumuzun Kolej Sokağ’ında sergilendi. Piyano eğitimi alan öğrencilerimiz, 10 Haziran 2024 Pazartesi akşamı Amfitiyatro’da “Piyano Konseri” ile performanslarını gösterdiler. Yaratıcı Drama Eğitimine katılan öğrencilerimiz ise 11 Haziran 2024 Salı akşamı “Kim Korkar Canavarlardan” adlı oyunu sergilediler.

Öğrencilerimizi tebrik  ediyor, başarılarının devamını dileriz.

Devamını oku...

Öğrencilerimizin Satranç Başarısı

202406131612222 666af0360395d kopya 

Gölbaşı Gençlik Spor İlçe Müdürlüğünün 10-11 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirdiği Okullar Arası Satranç Turnuvasında,

 Minikler B kategorisinde

2-İ sınıfından Çınar YILMAZ 1. 

2-N sınıfından Güray Mete ÜNVER 2. 

2-İ sınıfından Kerem LİMAN 3.  

2-İ sınıfından Kuzey KORUCUOĞLU 4. olmuştur.

 Minikler A kategorisinde 

4-L sınıfından Güray Ateş ÜNVER  4. olmuştur.

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

202406131612211 666af035eb8a2 1

Devamını oku...

Öğrencilerimiz 'Türk Edebiyatında Almanya ve Göç Sorunsalı' Konulu Bir Gezi Düzenledi

Johannes Gutenberg Üniversitesi 6

Lise kısmımız tarafından 5-9 Haziran 2024 tarihlerinde Almanya’nın Mainz şehrinde yer alan Johannes Gutenberg Üniversitesine ‘’Türk Edebiyatında Almanya ve Göç Sorunsalı’’ konusunda proje tabanlı bir gezi düzenlendi. Türk Dili ve Edebiyatı Zümresi öğretmenlerimizden Gizem ATALA ile Almanca Zümresi öğretmenlerimizden Onur AYDIN’ın rehberlik ettiği etkinliğe 11 UB öğrencilerinden dokuz öğrenci katıldı.

Öğrencilerimizin akademik başarılarını ve kültürel birikimlerini artırmak amacıyla düzenlenen bu etkinlikte öğrencilerimiz ilk gün Üniversitenin Türkoloji birimindeki derse katılarak Türkçe dil bilgisi dersinin Almanca işlenişini gözlemleme şansı buldular. Aynı zamanda kendileri de çeşitli örnekler vererek etkileşimli bir ders geçirdiler. Ardından ‘’Türk Edebiyatında Almanya ve Göç Sorunsalı’’ konulu sunumlarını Almanca ve Türkçe çift dilli olarak beş oturumda gerçekleştirdiler. Odağında göç sorunsalının yer aldığı çalışmada Adalet Ağaoğlu’nun “Fikrimin İnce Gülü” ve Fakir Baykurt’un “Koca Ren” adlı yapıtları öğrencilerimiz tarafından incelendi.

Gezinin ikinci basamağı olan kültürel bölümünde ise öğrencilerimiz Mainz Başkonsolosu’nu ziyaret etme fırsatı yakaladı, Mainz ve Frankfurt şehir turları yapıldı. Ren Nehri, hareketli yazı baskısını Avrupa'da başlatan matbaacı Johannes Gutenberg’in Müzesi, Mainz Katedrali ve St. Stephan’s Kilisesi; Alman edebiyatının en önemli isimlerinden olan Goethe’nin Evi, Frankfurt Katedrali ziyaret edildi.

Devamını oku...

Çankaya Üniversitesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü Kısa Film Atölyesi’ne katıldık

WhatsApp Image 2024 06 13 at 14.53.30 5

Çankaya Üniversitesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü’nün davetlisi olarak 6 Haziran Perşembe günü gerçekleştirilen Kısa Film Atölyesine katıldık.

Kısa Film Atölyesine katılan 11. Sınıf öğrencilerimiz kısa film çekim sürecinin; senaryo hazırlama, oyunculuk ve kamera arkasını uygulamalı olarak deneyimleme fırsatı buldular.   

 

Devamını oku...

Çevrenin Genç Sözcüleri Kulübü Öğrencilerimizin Başarıları

first place.   second place

Çevrenin Genç Sözcüleri Kulübü öğrencileri; 12-B sınıfı öğrencisi Ülker Defne Işık, 9-M sınıfı öğrencisi Ekin Divrik ve 9-O sınıfı öğrencisi Öykü Melis Özengüneş kulüp rehber öğretmeni Dr. Sinem Ödün Başkıran rehberliğinde, 15-18 yaş makale kategorisinde ulusal yarışmaya katıldılar. Kâğıt, fiş, fatura ve plastiklerin çevreye ve insanlara verdiği zararları araştırarak olası çözüm yollarını konu alan “Fiş Aldatmacası” adlı makale öğrencilerimiz tarafından kaleme alınmıştır. “TURÇEV tarafından düzenlenen yarışmada öğrencilerimiz Türkiye birincisi olmuştur.

15-18 yaş video kampanya kategorisinde ise 12-B sınıfı öğrencisi Ülker Defne Işık, 12-B sınıfı öğrencisi Dere Arat, 12-E sınıfı öğrencisi Can Afaracı, 12-İ sınıfı öğrencisi Elif Dilara İnkaya ve 10-U sınıfı öğrencisi Sönmez Alp Işık “Başlangıç: Şimdi Sıra Bizde” adlı video ile yarışmaya katılarak Türkiye ikincisi oldular.

Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Devamını oku...