Haberler

TEKNOLOJİ SOHBETLERİ-I

202010051107231 5f7ad43b69f9d

 

DİJİTAL DÜNYA VE İNTERNET GÜVENLİĞİ

Ortaokul Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi öğrencilerimiz “Teknoloji Sohbetleri” etkinliklerinin ilkine Microsoft Bulut Teknolojileri Uzmanı Sayın Aydın Aslantaş’ı konuk etti.

Küresel çapta bir krize neden olan COVID-19 salgını nedeniyle 2020-2021 öğretim sürecini uzaktan öğretim yöntemiyle başlattık. Öğrencilerimiz bu dönemde telefon, tablet ve bilgisayar gibi internete bağlı cihazlarla her zamankinden daha fazla zaman geçiriyorlar. Maalesef bu durumu fırsat bilen siber korsanlar video konferans uygulamalarından e-postalara, phishing saldırılarından sahte internet sitelerine kadar birçok yöntemle öğrencileri hedef almaya başladı. 

Öğrencilerimizin sıkıntı yaşamaması ve kişisel güvenliklerinin korunması bizim için çok önemli. Bu yüzden özellikle uzaktan öğretim sürecinde dijital dünyada dikkat etmeleri gereken konular hakkında öğrencilerimizi bilgilendirmek ve farkındalıklarını arttırmak amacıyla  03 Ekim 2020 tarihinde 5 ve 6. sınıf öğrencilerimizle bir araya gelen Sayın Aslantaş kişisel güvenliğimizi ve sistem güvenliğimizi tehdit eden konular hakkında bilgi vererek, dijital dünyada güvende kalmanın yollarını öğrencilerimizle paylaştı.

Teknoloji yolculuğumuzda emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

Son DüzenlenmeSalı, 06 Ekim 2020 08:57