Çalışmalar

2023-2023 ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMALARI

** OAB olarak Cumhuriyetin 100. Yılında, 95. Yılını kutlayan Türk Eğitim Derneği Ailesinin bir parçası olarak 10 Ekim 2023’de Anıtkabir ziyareti gerçekleştirilmiştir.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimiz saygı ve minnetle anılmıştır.

 OAB24

** 20 Ekim 2023 tarihinde Ata Sahne’de tüm veli ve öğretmenlerin katılımıyla yapılan seçim sonucunda yeni OAB Yönetim ve Denetim Kurulu görevine başlamıştır.

** Her hafta Salı günleri  düzenli olarak haftalık Servis Denetim Kurulu ve OAB’nin katılımıyla Servis Denetim Toplantıları gerçekleştirilmektedir. İlgili toplantıda;

 • Haftalık Denetim Raporu (Uydu takip sistemi, hız limiti, güzergah, öğrenci sayısı, öğrenci indirme saati, rehber personel, ilgili belgeler…vb.)
 • Hız İhlal Detay Raporu
 • Öğrencilerin Seyahat Süre Çizelgesi
 • Bekleme Yapan Araçlar

ve benzeri Okulumuzda 2023-2024 Eğitim Öğretim döneminde öğrenci taşıma işine  ilişkin konular hakkında detaylı inceleme ve yönlendirme yapılmakta, gerekli durumlarda cezai işlemler başlatılmaktadır.

Eşzamanlı olarak velilerimizden telefon veya eposta yoluyla Servis Hizmetlerine ilişkin ulaşan şikayetler de iletilmekte ve çözüm istenmektedir.

** İlkokul Müdürlüğümüz liderliğinde , 3.sınıf Öğretmen ve Öğrencilerimizin çalışmaları ile  hazırlanan Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel “Cumhuriyetin çocuk yüzüyüz” kitapçığının basımına Okul Aile Birliğimizce  aracılık edilmiştir. Kitapçığın basımından elde edilen gelir TED Tam Eğitim Bursu fonuna aktarılmış, 16 öğrencinin eğitimine destek sağlanmıştır.

Tüm velilerimize katkıları için teşekkür ederiz!

OAB24.1

** 4 Kasım 2023 tarihinde İlkokul Amfitiyatro’da Okul Aile Birliği Bilgilendirme Toplantısı düzenlenmiştir. Toplantıya ilgilenen veliler, OAB Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri, Köker ve ISAS temsilcileri katılmıştır. Toplantı OAB’nin gündemdeki konuları sunumunuyla başlamış, velilerden gelen soru ve taleplerin alınması ile ilerlemiştir.

    OAB24.3

** OAB olarak aylık  yemekhane denetimlerine katılınmıştır. Denetimlerde yemek hazırlama alanı, servis alanı, malzemeler, üretim personeli izlenmekte, kantin ürünleri ve ortamı ve hijyeni  incelenmektedir.

Denetimde velilerden gelen şikayet ve öneriler Okulumuz ve ISS yöneticileri ve diyetisyenleriyle paylaşılmaktadır.

   OAB24.5

** 4., 8. ve 12. Sınıf 2022/2023 yıllıkları veli ve öğrencilerimize teslim edilmiştir.

TED Ankara Koleji’nde geçen unutulmaz anların ve arkadaşlıkların bir ömür öğrencilerimizin kalbinde kalabilmesi dileğiyle…

** 24 Kasım Öğretmenler günü kapsamında ve 10 Kasım Atatürkü Anma Günü öncesinde 09 Kasım 2024 tarihinde Okulumuz tüm öğretmenlerine Armada AVM Sinemalarında “Zübeyde- Analar ve Oğullar” filmine özel gösterim gerçekleştirilmiştir.

OAB4

** Okulumuzda 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı başında Okul Aile Birliğimizce sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm  çalışmaları kapsamında 25.09.2023 tarihinde başlatılan K Logolu Kıyafetlerin toplanması , temizliği ve tasnifi tamamlanarak 27.12.2023 tarihinden itibaren Okulumuz Spor Sanat Merkezinde bulunan odamızda velilerimizin kullanımına sunulmuştur.

Evlerimizde bekleyen ihtiyaç fazlası/küçülmüş, iyi durumdaki K logolu kıyafetleri Müdür Yardımcılarımız aracılığı ile Okul Aile Birliğine ulaştırmaya devam ederek kampanyanın devamlılığına katkıda bulunabiliriz.

 OAB6.   OAB7

** Okulumuz Anaokulu, İlkokul, Ortaokul 5.sınıflar, Ortaokul ve Lise düzeylerinde, değerli velilerimiz ve öğretmenlerimizin katkısı, öğrencilerimizin coşku ve heyecanı ile “Yeni Yıl Kermesleri” düzenlenmiş, geliri Türk Eğitim Derneği Burs Fonuna aktarılmıştır.

  OAB8.   OAB9

OAB10.   OAB11

** Velilerimize 25.09.2023 tarihinde duyurusu yapılan Oyuncak ve Kitap toplama kampanyasına velilerimizin ilgisi ve katkısı oldukça fazla olmuştur. Toplanan kitap ve oyuncaklar , Hatay- Şehit Adil Görüroğlu İlkokulu, Hatay –Güzelburç Ortaokulu, Hatay-Madenboyu Ortaokulu’ndaki öğrencilerimizi mutlu etmiştir. Destekleri için , tüm Velilerimize teşekkür ederiz.

 OAB12.    OAB13.   OAB14.   OAB15

** TED ailesi aidiyet çalışmaları kapsamında , 17.02.2024 tarihinde tüm TED Okulları Okul Aile Birliklerinin bir araya geldiği TED Üsküdar Kolejinde düzenlenen toplantıda Okul Aile Birliğimiz temsil edilmiştir.

 OAB16.   OAB17

 

2022-2023 ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMALARI

*İlkokul 4., Ortaokul 8., ve Lise 12. Sınıflar Mezuniyet Yıllıklarının basım işi tamamlanmış, Ekim ayında  ilgili okul müdürlüklerine teslim edilmiş ve öğrencilerimize dağıtımına başlanmıştır.

*Eylül ayında  2022-2023 Eğitim-Öğretim döneminde okulumuza hizmet verecek servis firmalarının araç denetimleri  yapılmıştır. Eksiklikler hem firma sorumluları ile hem de okul yönetimiyle paylaşılmıştır.

*Eylül 2022 tarihinden itibaren  her ay düzenli olarak Lise , Ortaokul ve İlkokul Müdürlükleri ile Okul Aile Birliğimiz Ana Yemekhane ve kantin denetimleri yapılmıştır. Velilerimizden gelen şikayet ve talepler ISS Catering yetkililerine hem Okul Aile Birliğimiz hem de Okul Müdürlüklerimiz tarafından aktarılmıştır. 

*2022-2023 yılı Eğitim-Öğretim yılının başlaması sebebiyle, 20.10.2022 tarihinde İlkokul Amfi’de  Gölbaşı İlçe Trafik Şube Müdürlüğü tarafından Okul Aile Birliğimiz ve Servis Denetleme Bürosu ile beraber  okulumuzda hizmet verecek olan servis araçları şoför ve rehberlerine servislerde çalışma  prensipleri tüm detayları ile anlatılmıştır.

oab23    oab23.1

*Her hafta Salı günleri  lise ,ortaokul , ilkokul ve anaokulu servis denetim sorumluları ile birlikte Servis denetim toplantıları yapılmış olup haftalık servislerle ilgili yaşanan sorunlar, veli şikayetleri  ve servis firmasının yaşadığı sorunlar üzerinden görüşülmüştür. Sorunlarla ilgili okul müdürlüklerine bilgilendirmeler yapılmıştır.

*26.12.2022-15.02.2023 tarihleri arasında velilerimize yapılan duyuru ile sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm kampanyası kapsamında kullanılmış Okulumuz Forma-Eşofman vs K logolu kıyafetleri temiz bir şekilde  toplanarak öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.

*16 Aralık 2022 tarihinde Lise binasında, 22 Aralık 2022  tarihinde İlkokul binasında, 28.12.2022 tarihinde Ortaokul binasında okul müdürlükleri  ile beraber Yılbaşı kermesleri düzenlenmiştir.

*06.02.2023 Depremi ile beraber okulumuza kabul edilen deprembölgesinde etkilene misafir öğrencilerimizin servis yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

*10.06 2023 tarihinde okulumuz Spor Sanat merkezi içerinide ilkokul 4.sınıf öğrencilerimize mezuniyet çayı düzenlenmiştir.

oab23.2

*11.06.2023 tarihinde Bilkent Otel’ de  Ortaokul 8.sınıf öğrencilerimize mezuniyet çayı düzenlenmiştir.

oab23.3

*20.06.2023 tarihinde Sheraton Otel’ de 12.sınıf öğrencilerimize Lise mezuniyet balosu düzenlenmiştir.

oab23.4     oab23.5

   

2021-2022 ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMALARI

İlkokul 4., Ortaokul 8., ve Lise 12. Sınıflar Mezuniyet Yıllıklarının basım işi tamamlanmış, 20 Ekim de Ortaokul ve Lise, 22 Ekim’de de İlkokul yıllıkları ilgili okul müdürlüklerine teslim edilmiş ve öğrencilerimize dağıtımına başlanmıştır.


Ortaokul ve Lise Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Komisyonu Toplantılarına katılım sağlanmıştır.


17 Eylül 2021 günü Lise Müdürlüğü ile, 21 Eylül 2021 günü de Ortaokul ve İlkokul Müdürlükleri ile Okul Aile Birliğimiz Ana Yemekhane ve kantin denetimleri yapmıştır. Velilerimizden gelen şikayet ve talepler ISS Catering yetkililerine hem Okul Aile Birliğimiz hem de Okul Müdürlüklerimiz tarafından aktarılmıştır. Konu ile ilgili geri bildirimler ve çalışmalar yakından takip edilmektedir.


2021-2022 yılı Eğitim-Öğretim yılının başlaması sebebiyle, 1 Eylül 2021 tarihinde Atatürk Sahne Sanatları ve Gösteri Merkezi’nde, Okul Aile Birliğimiz ve Servis Denetleme Bürosu tarafından okulumuzda hizmet verecek olan servis araçları şoför ve rehberlerine servislerde çalışma prensipleri ve pandemi sebebiyle uymaları gereken kurallar tüm detayları ile anlatılmıştır.


17 Eylül 2021 günü Lise Müdürlüğü ile, 21 Eylül 2021 günü de Ortaokul ve İlkokul Müdürlükleri ile Okul Aile Birliğimiz Ana Yemekhane ve kantin denetimleri yapmıştır. Velilerimizden gelen şikayet ve talepler ISS Catering yetkililerine hem Okul Aile Birliğimiz hem de Okul Müdürlüklerimiz tarafından aktarılmıştır. Konu ile ilgili geri bildirimler ve çalışmalar yakından takip edilmektedir.


19 Ağustos 2021 tarihinde yapılan Okulumuz Pandemi Kurulu toplantısına Okul Aile Birliği adına kurul üyesi olan Ayşe Kuzucu katılım sağlamıştır.


05.08.2021 tarihinde İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu toplantısına veli temsilcisi olarak Ayşe Kuzucu katılım sağlamıştır.


 

2020-2021 ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMALARI

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı Okul ücretleri hakkında 20 Nisan 2021 tarihinde Vakıf Yönetim Kurulu ile TEAMS üzerinden toplantı yapılarak Okul Aile Birliği olarak düşüncelerimiz ve veli arkadaşlarımızdan gelen dilekçeler Yönetime iletilmiştir.


19 Kasım 2020 tarihinde Vakıf Yönetimi ile servis geri ödemeleri için toplantı yapılmıştır.


Öğrenci servis firmalarının sözleşme iptallerinde para iadeleri başta olmak üzere hizmet verilen dönemleri de sürekli denetim altında tutulmuştur. Servis Denetim Bürosu tarafından yapılan kontroller haftalık değerlendirmelerle sorunlar giderilmeye çalışılmıştır.


31 Ağustos 2020 günü okulumuz Anaokulu’nun  2020-2021 yılı Eğitim-Öğretime başlaması sebebiyle Okul Aile Birliğimiz tarafından Anaokulu servis araçları şoför ve rehberlerine Covid-19 hakkında yüz yüze bilgilendirme yapılmıştır. Anaokulumuz Hekimi Sayın Dr. Nigün Danış bu konuda açıklayıcı bilgiler paylaşmış, tedbir ve takip için uyulması gereken kurallar detay bir şekilde anlatılmıştır. Okul Aile Birliğimiz de genel olarak servislerde çalışma prensiplerini bir kez daha tekrarlamış pandemi sebebiyle uymaları gereken kurallar rehber ve şoförlere detay olarak anlatılmıştır.

oabAnaokul


Pandemi sebebiyle kurulmuş olan Pandemi Acil Kurulu toplantılarına OAB adına katılım Ayşe Kuzucu tarafından sağlanmaktadır. Okul sağlığı ve güvenliği için kurul faal bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.


10 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla 2020-2021 Eğitim-Öğretim döneminde okulumuza hizmet verecek servis firmalarının araç denetimleri Okul Aile Birliğimiz tarafından daha önce firmalara tebliğ edilen faaliyet takvimine göre denetlemeleri yapılmıştır. Eksiklikler hem firma sorumluları ile hem de okul yönetimiyle paylaşılmıştır.


2 Haziran 2020 tarihinde velilerimizin salgın, uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim-öğretim dönemi okul ücretleri, para iadesi gibi birçok konuyu yönetime iletmek için Vakıf yönetimi ile görüşme sağlanmıştır. Vakıf adına Vakıf Başkanı Sayın Kartal Usluel, Vakıf Saymanı Sayın Bilge Baki ve Genel Müdür Sayın Sevinç Atabay ile görüşülmüştür. Veli arkadaşlarımızın gündeminde olan tüm sorular iletilmiş ve hem Vakıf Yönetimi olarak hem de her kademenin yönetimi tarafından açıklamaların velilere yapılması konusunda fikir birliğine varılmıştır.


 

Servis Araçlarına Dezenfeksiyon İşlemi Yapıldı

Screen Shot 2020 03 12 at 15.24.15

Okul Aile Birliği talebiyle okulumuza öğrenci servis hizmeti veren tüm araçlara olası sağlık problerine önlem amacıyla Kampüsümüzde dezenfeksiyon işlemi yapan firma  aracılığı ile dezenfeksiyon yaptırılmıştır. Uygulanan dezenfeksiyon işlemlerine belirli periodlarla devam edilecektir.

 


 25.12.2019 tarihinde Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu toplantısına Okul Aile Birliği üyelerimiz Ayşe Kuzucu, Evren Derince ve Zeynep Elvan Yoloğlu katılmışlardır.


13.12.2019 tarihinde İlkokul, Ortaokul ve Lise kademelerinin sorumlu öğretmenleri ve Okul Aile Birliği katılımıyla Ana Yemekhane mutfak denetimi yapılmıştır.


İlkokul, Ortaokul ve Lise kademelerinin sorumlu öğretmenleri ve Okul Aile Birliği üyelerimiz ile birlikte rutin olarak her ay kantin ve yemekhane denetimlerimiz yapılmaktadır.


13.11.2019 tarihinde 2019-2020 Eğitim - Öğretim döneminde okulumuzda İlkokul ve Ortaokul servis araçlarında hizmet verecek rehberlere, servis kuralları ve çalışma yöntemleri ile öğrenci ve velilerle iletişim  konularında Okul Aile Birliğimiz tarafından eylül ayında yapılan eğitimden sonra ikinci kez eğitim verilmiştir. Eğitime Ortaokul PDR uzmanı Şenay Avcı ve İlkokul PDR uzmanı Özlem Erdemci Doğan da katılım sağlamışlardır.

oab


08.11.2019 tarihinde Sayın Sevinç Atabay önderliğinde, Sayın Sedef  Eryurt, Sayın Ayşe Nalan Kaskan, Sayın Melek Kocatüfek, Sayın Nazlı Deniz Yiğit ve Okul Aile Birliği asil ve yedek tüm üyelerimizin katılımıyla açılış toplantımız gerçekleşmiştir.


2019-2020 öğretim yılı TED Ankara Koleji Vakfı Okulları Okul Aile Birliği 25.10.2019 tarihinde yapılan Genel Kurul Toplantısı ardından 30.10.2019 tarihinde ilk toplantısını yaparak göreve başlamıştır. 


 

2018-2019 ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMALARI

2019-2020 Eğitim – Öğretim döneminde okulumuzda öğrenci taşıma hizmeti verecek öğrenci servis araç ve rehberleri 02.09.2019 tarihinde okula araçlar ile çağırılmış ve Okul Aile Birliğimiz tarafından denetlenmiştir. Okul açılmazdan önce ivedi olarak anaokulu, ilkokul ve ortaokul servis araçlarında hizmet verecek rehberlere, servis kuralları ve çalışma yöntemleri hakkında eğitim Okul Aile Birliğimiz tarafından verilmiştir. Anaokulu rehber eğitimi 04.09.2019 tarihinde ilkokul ve ortaokul rehberlerine verilen eğitim de 05.09.2019 tarihinde gerçekleştirilmiştir.


Okulumuz 4., 8. ve 12. Sınıf mezunlarımız için yıllıklar okul müdürlükleri ile çalışılarak hazırlanmaktadır. Yıllıklar okul müdürlüklerimizin onayını takiben baskıya girecek ve kasım ayı içinde teslim edilecektir. Yıllıkların dağıtım bilgisi velilerimize sms mesajı ile iletilecektir.


Lise ve Ortaokul Mezuniyet Töreninde okul birincileri, ikincileri ve üçüncülerine Okul Aile Birliği adına Başkan Ayşe Kuzucu tarafından ödülleri sunulmuştur. Okul Aile Birliğimiz 11. sınıflar birincimiz de başarısından dolayı ödüllendirmiştir.

oabodul                          

Okulumuz 4. Sınıflar, 8. Sınıflar Yıl Sonu Etkinlikleri ve 12. Sınıflar Mezuniyet Balosu Okul Aile Birliği’miz tarafından düzenlenmiş ve büyük bir coşku ile kutlanmıştır.

Tüm mezunlarımıza hayatları boyunca sağlık ve başarılar dileriz.


İl Milli Eğitim ve İlçe Milli Eğitim tarafından Okul Aile Birliklerinin katılımı talep edilen tüm toplantılara Okul Aile Birliği üyeleri katılım sağlamıştır.


Okul Müdürlüklerimiz ile ortak yürüttüğümüz kantin ve ana yemekhane denetimlerimiz tüm sene boyunca devam etmiştir.


30 Kasım 2018 tarihinde ilkokul, ortaokul ve lise bahçe alanınlarında Emniyet Genel Müdürlüğü’nden talep ettiğimiz emniyet kemeri simulasyon aracı ile öğrencilerimize emniyet kemeri takmanın önemi izletilerek vurgulanmıştır. 

 

2017-2018 ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMALARI

Lise ve Ortaokul Mezuniyet  Töreninde okul birincileri, ikincileri ve üçüncülerine Okul Aile Birliği adına Başkan Ayşe Kuzucu tarafından ödülleri sunuldu. Okul Aile Birliğimiz 11. sınıflar birincimiz Kerem Erdal’ı da başarısından dolayı ödüllendirdi.

Okulumuz 4. Sınıflar, 8. Sınıflar Yıl Sonu Etkinlikleri ve 12. Sınıflar Mezuniyet Balosu Okul Aile Birliği’miz tarafından düzenlenmiş ve büyük bir coşku ile kutlanmıştır.

Tüm mezunlarımıza hayatları boyunca sağlık ve başarılar dileriz.

Okulumuz İlkokulu ve Ortaokulu rehberlerine 11.10.2018 tarihinde “Servis İçi Kurallar ve İletişim” konulu bir seminer ortaokul PDRM uzmanlarının da katkısıyla Okul Aile Birliğimiz tarafından verilmiştir.

22 Ekim 2018 tarihinde yine tüm kademelerin öğrenci servisi şoför, rehber ve okulumuz personeli şoförlerine Kızılay tarafından “Temel İlkyardım” konulu seminer düzenlenmiştir.

 

25 Aralık 2017 tarihinde Anaokulu, İlkokul 1.- 4. Sınıflar ile Ortaokul 5. Sınıf öğrencilerimize Yeni Yıl Kutlamaları kapsamında Mehmet Kandemir ve ekibi tarafından müzik eşliğinde PIXEL POİ gösterisi düzenlenmiştir. Gösteri tüm öğrencilerimiz tarafından büyük coşku ile izlenmiştir.

 


 

19 Ekim 2017 tarihinde yine tüm kademelerin öğrenci servisi şoför, rehber ve okulumuz personeli şoförlerine Kızılay tarafından “Temel İlkyardım” konulu seminer düzenlenmiştir.

 


 

13 Ekim 2017 tarihinde, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nden Sayın Prof. Dr. İnayet Aydın tarafından sunulan “İş Yaşamında Öfke ve Stres Kontrolü” konulu seminer düzenlenmiş ve söz konusu seminere öğrenci taşımacılığı hizmeti veren tüm şoför ve rehberlerle birlikte okul personel şoförlerinin de katılımı sağlanmıştır.

 

Okulumuz İlkokulu ve Ortaokulu rehberlerine 28.09.2017 tarihinde “Servis İçi Kurallar ve İletişim” konulu bir seminer ilkokul ve ortaokul PDRM uzmanlarının da katkısıyla Okul Aile Birliğimiz tarafından verilmiştir.

 

2016-2017 ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMALARI

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi’nin 23 Haziran 2017 Cuma günü stadyumumuzda düzenlenen mezuniyet töreninde Okul birincisi Gökçe Aybeniz Sevim, okul ikincisi Defne Dilbaz ve okul üçüncüsü Zeynep Deniz Koç’a Okul Aile Birliği’nin hediyeleri Ayşe Kuzucu tarafından takdim edilmiştir.

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Ortaokulu’nun 22 Haziran 2017 Perşembe günü stadyumumuzda düzenlenen sertifika töreninde okul birincisi Kuzey Bora Madazlı, okul ikincisi Yunus Alp Bıyıkoğlu ve okul üçüncüsü Yaren Aslan'a Okul Aile Birliği’nin hediyeleri Ayşe Kuzucu tarafından takdim edilmiştir.

Okulumuz İlkokul 4., ve Ortaokul 8. sınıfların yılsonu etkinlikleri ile Lise 12. sınıf öğrencilerimizin mezuniyet balosu Okul Aile Birliğimiz tarafından düzenlenmiştir.

-----------------------------

 

 

Okulumuzda servis hizmeti veren araçların şoför ve rehberlerine Okul Aile Birliği tarafından 29.12.2016 tarihinde ‘Servis İçi İletişim’ konulu bir eğitim semineri düzenlenmiştir. Sunum Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü’nden Sayın Mehtap Burak tarafından verilmiştir.                         

--------------------------

Okulumuz Anaokulu ve 1-5 Sınıflarımızın 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Çizgi Kukla Tiyatrosunun ‘Renkli Balık Yeni Dünyalar Kaşifi’ adlı gösterisi ile öğrencilerimize neşeli bir gün geçirmeleri sağlanmıştır.

--------------------------

 

Yeni yıl etkinlikleri kapsamında, TED Ankara Koleji Vakfı Okulları Okul Aile Birliği tarafından organize edilen İllüzyon gösterisi, 22 Aralık 2016 Perşembe günü amfi tiyatroda İllüzyonist Gökhan Şanlı tarafından gerçekleştirilmiştir. Gösteriler anaokulu, ilkokul 1 - 4 sınıflar ve 5. Sınıf öğrencilerimiz tarafından ilgiyle izlenmiştir.

2015-2016 ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMALARI

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi’nin 28 Haziran 2016 Salı günü stadyumumuzda düzenlenen mezuniyet töreninde okul birincisi Mert Kurttekin, okul ikincisi Başak Özaydın ve okul üçüncüsü Gökhan Eğri’ye hediyeleri takdim edilmiştir.

 

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Ortaokulu’nun 27 Haziran 2016 Pazartesi günü stadyumumuzda düzenlenen sertifika töreninde okul birincisi Kutay Tire, okul ikincisi Derin Kutlay ve okul üçüncüsü Ada Yıldırım’a hediyeleri takdim edilmiştir.Okulumuz İlkokul 4., ve Ortaokul 8. sınıfların yılsonu etkinlikleri ile Lise 12. sınıf öğrencilerimizin mezuniyet balosu Okul Aile Birliğimiz tarafından düzenlenmiştir.

 

İlkokul 4.sınıf , Ortaokul 8. sınıf ve Lise 12. sınıf yıllıkları da Okul Aile Birliğimiz tarafından bastırılmıştır.

 


Okulumuzda servis hizmeti veren araçların şoför ve rehberlerine Okul Aile Birliği tarafından ‘Trafik Bilinci ve Güvenli Sürüş Teknikleri’ konulu bir eğitim semineri düzenlenmiştir. Sunum Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amiri Komiser Sayın Serdar Tosun aracılığıyla 18/02/2016 tarihinde ilkokul amfi tiyatroda gerçekleştirilmiştir. 

 İlkokul’umuz 1-5 Sınıflarımızın 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Çizgi Kukla gösterileri ile neşeli bir gün geçirmeleri sağlanmıştır. 

 

 

 


 

Okulumuzda servis hizmeti veren araçların şoför ve rehberlerine öğrencilerimiz ve velilerimizle daha etkili iletişim sağlayabilmeleri amacıyla 18.12.2015 tarihinde İlkokul Amfitiyatro da eğitim semineri verilmiştir. Seminerimizin ana konuları ‘iş yaşamında öfke ve stres kontrolü’ ile ‘çocuk ve ergenlerle iletişim ve mesleki kurallar’ olarak belirlenmiştir. Etkili ve doğru iletişim sağlanabilmesi amacıyla düzenlenen söz konusu seminere konuşmacı olarak Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri Sayın Prof. Dr. İnayet AYDIN ve Sayın Prof. Dr. Müge ARTAR katılmışlardır.

 

Prof. Dr Müge ARTAR

Prof. Dr. İnayet AYDIN

 


 

 Okulumuz 1.-5. Sınıf öğrencilerimize yönelik yılbaşı organizasyonu 28.12.2015 tarihinde İlkokul Amfitiyatro da düzenlenmiştir Bu kapsamda illüzyonist Gökhan ŞANLI tarafından gerçekleştirilen gösteriler öğrencilerimiz tarfından keyifle izlenmiştir.

 

2014-2015 ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMALARI

 

22 Nisan 2015 Çarşamba günü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında İlkokul 1-4.sınıflara Amfi Tiyatro’da Çizgi Kukla tarafından “Islık Çalan Kırmızı Başlıklı Kız” adlı oyun sahnelenmiştir.


16 Aralık 2014 tarihinde, Doç.Dr. Aslı Yağmurlu tarafından okulumuzda hizmet veren servis şoför ve rehber personeline “İletişim Semineri” verilmiştir.


2013-2014 ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMALARI

 

 

24 Haziran 2014 Salı günü, TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi 2014 mezuniyet töreninde, okul birincimiz Ali Batuhan Yardım, okul ikincimiz Eray Can Elumar ve okul üçüncümüz Bensu Sezer’e hediyeleri takdim edilmiştir.
23 Haziran 2014 Pazartesi günü, TED Ankara Koleji Vakfı Özel İlköğretim Okulu 8. sınıf mezuniyet töreninde,. Okul birincimiz Zeynep Kurttekin, okul ikincimiz ve 8. sınıflar birincimiz Zeynep Uçak ve okul üçüncümüz Şahan Yoruç Selçuk’a hediyeleri takdim edilmiştir.09 Mayıs 2014 Cuma günü TED Gaziantep Koleji Okul Aile Birliği üyeleri okulumuzu ziyaret etmiştir.


 14 Nisan 2014 Pazartesi günü 23 Nisan kutlamaları sebebiyle Çizgi Kukla Tiyatro Topluluğu “Çöp Çetesi ve Orman Koruyucuları”adlı oyunu İlkokul öğrencilerimize Amfi Tiyatroda sergilediler. 

8 Nisan 2014 Salı günü Türk Kızılayı’ndan Sn. Mehmet Ali Koç okulumuzda hizmet veren servis şoför ve rehberlerine İlkyardım semineri vermiştir. 

1 Mart 2014 Cumartesi günü Doç.Dr.Ceylan Daş “Başımda Kavak Yelleri, Lütfen Beni Anla!” konulu semineri velilerimize vermiştir. 

26 Şubat 2014 Çarşamba günü Gölbaşı İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Sn. Yılmaz Karagözoğlu, Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Komseri Sn. Serdar Tosun ve ekibi “Trafik Bilinci ve Güvenli Sürüş” konulu semineri okulumuzda hizmet veren servis şoför ve rehber personeline vermiştir.


TED Ankara Koleji Vakfı Okulları Okul Aile Birliğimiz’in , 14 Aralık 2013 tarihinde, Kolej-IN’de düzenlediği “Günümüzde Anne Baba Olmak” konulu seminer Dr. Çiğdem Kudiaki tarafından verilmiştir. Velilerimizin ilgiyle katıldığı seminer talepler doğrultusunda farklı konularla devam edecektir.

27 Kasım 2013 tarihinde, okulumuzun bulunduğu yerleşkeden sorumlu Gölbaşı İlçesi Trafik Emniyet Amirliği Ekibi ile trafik ve servislerle ilgili sorunlarımızı görüşmek üzere okulumuzda biraraya geldik.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 75. yılında saygıyla ve özlemle anarken, ilke ve devrimlerine yürekten bağlılığımızı yineliyoruz.2012-2013 ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMALARI

2012-2013 Mezuniyet Töreninde, Okulumuzdan mezun olarak dereceye giren ortaokul 8. Sınıf ve lise 12.sınıf öğrencilerimizden birinci, ikinci ve üçüncüsüne 6 adet Ipad mini tablet bilgisayar hediye edilmiştir.

 

10-11-12 Haziran 2013 tarihlerinde Okulumuz Lise Müdürlüğü ile Politika ve Diplomasi Kulubü Başkanı Yağmur Uğur ve öğrencimiz Ekin Su Yılmaz tarafından düzenlenen TED Model Birleşmiş Milletler Konferansında katılımcı öğrencilerin yemek ve ulaşım organizasyonu sağlanmıştır.

 

25 Mayıs 2013 tarihinde TED Kolejleri arasında düzenlenen “Benim Gözümden Matematik” belgesel yarışmasında dereceye giren öğrencilere verilmek üzere I.Kademe Amfi Tiyatro salonunda gerçekleşen ödül töreninde alınan ödüller teslim edilmiştir.

7 Mayıs 2013 tarihinde okulumuz öğrencilerinin Servis araçları veya velileri ile geliş-gidişlerinde araç içindeki güvenliklerinin sağlanması için Emniyet kemeri takmayı motive etmek ve bu bilinci geliştirmek için Anaokulu ve İlkokul 1. ve 2. Sınıf öğrencilerimize “Ben Kemerimi Takıyorum, Ya Sen?” sloganlı kokart takılmıştır.

7 Mayıs 2013 tarihinde “Anneler Günü Haftası” olması nedeniyle Kardeş okulumuz Dr. Yıldız Yalçınlar İlkokulu Anasınıfı okulumuzu ziyaret etti. Gelen küçük misafirlerimize o günün anısına Okul Aile Birliğimiz tarafından kitap hediye edilmiştir.

 

11 Nisan 2013 tarihinde okulumuz öğrencilerini taşıyan servis firmalarında çalışan şoför ve rehber personeline Türk Kızılay’ından Sn. Mehmet Ali Koç tarafından “İlkyardım” konulu seminer düzenlenmiştir.

 

 

19 Nisan 2013 tarihinde 23 Nisan Kutlamaları sebebiyle Okulumuz öğrencilerine Çizgi Kukla Tiyatro Topluluğu tarafından “Bremen Mızıkacıları” adlı oyun amfi tiyatromuzda sergilenmiştir.

 

 

29 Mart 2013 tarihinde 23 Nisan Sosyal Etkinlikler Haftası nedeniyle TED Ankara Koleji Anaokuluyla “Yardım Kampanyası” başlatılmış, toplanan oyuncak, kitap-kırtasiye ve giysi Manavgat Cebece İlköğretim Okulu ve Siirt Şirin Anaokuluna Okul Aile Birliğimiz tarafından gönderilmiştir.

29 Mart 2013 tarihinde Türk Eğitim Derneği’nin 85.Kuruluş Yıldönümü nedeniyle okulumuzun kurucusu olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’e Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise kısmı yönetici, öğretmen ve öğrencileri ile beraber ziyaret gerçekleştirilmiştir


 

24 Ocak 2013 tarihinde Okul Aile Birliğimiz tarafından Servis şöför ve rehberlerine «Etkili İletişim» konulu seminer düzenlenmiş ve konuşmacı olarak Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Doç.Dr.Fatih Keskin katılmıştır.

 

21 Aralık 2012 tarihinde Servis şöför ve rehberlerine “Kış Şartlarına Uygun Lastik Kullanımı” konulu seminerimize konuşmacı olarak Yüksek Mühendis Sayın Alpay Lök ve “Servis Araçlarında Trafik Güvenliği” konulu seminerimize konuşmacı olarak Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Komseri Sayın Serdar Tosun ekibiyle birlikte katılmıştır.

 

24 Ocak 2013 tarihinde Okul Aile Birliğimiz tarafından Servis şöför ve rehberlerine «Etkili İletişim» konulu seminer düzenlenmiş ve konuşmacı olarak Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Doç.Dr.Fatih Keskin katılmıştır.

 

13-14-15 Aralık 2012 tarihinde TED Gaziantep Koleji’ne Okul Aile Birliği olarak tanışma, paylaşma ve dayanışma ziyareti gerçekleştirdik.

 

 

7 Aralık 2012 tarihinde TED Eskişehir Koleji’ne Okul Aile Birliği olarak tanışma, paylaşma ve dayanışma ziyareti gerçekleştirdik.

 

 

 


 

Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü İle Çalışmalarımız Devam Etti

Okulumuzun bulunduğu bölgenin trafik, kontrol ve denetimlerini sağlayan Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ile 2011 -2012 eğitim - öğretim yılında da işbirliğimizi sürdürdük.
 Hem Öğrendik, Hem Eğlendik

Okul Aile Birliğimiz tarafından 20 Şubat - 8 Mart 2012 tarihleri arasında okulumuz 1-8 servis söför ve rehberlerine, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinden Doç. Dr. Fatih Keskin'in eğitmen olarak katıldığı İletişim Seminerleri verilmiştir.


 Olay Yerinde İlk Yardım Semineri

15 Mart 2012 tarihinde Okul Aile Birliği tarafından okulumuz servis şöför ve rehberleri için düzenlenen "Olay Yerinde İlk Yardım" konulu seminer, Ufuk Üniversitesinden Prof.Dr. Atila Korkmaz ve Doç. Dr. Alper Kaya tarafından I. Kademe Anfitiyatro'da gerçekleştirilmiştir.


 

 Kardeş Okulumuzla Yeni Yılı Kutladık

Kardeş Okulumuz Sincan Dr. Yıldız Yalçınlar İlköğretim Okulu öğrencileri ile birlikte 27 Aralık'ta yeni yılı kutladık. İlköğretim Okulu I. Kademe Amfitiyatro'da Anaokulumuzla birlikte çizgi film seyreden öğrenciler, daha sonra II. Kademe Fransızca Zümremizin düzenlediği konseri izlediler. Öğrencilerimizden oluşan koro, sevilen melodilerden oluşan Fransızca şarkıları seslendirdi, dansçı öğrencilerimiz ise gösterileriyle minik öğrencileri büyüledi.

Kardeş Okulumuzun anaokulu öğrencileri de sahneye çıkarak Atatürk şiirleri okudular. Daha sonra İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencilerimizden oluşan koro eşliğinde tüm öğrenciler, çocuk şarkıları söyleyerek, dans edip eğlendiler.

Dr. Yıldız Yalçınlar İlköğretim Okulu Müdürü Kamil Arslan, TED Ankara Koleji Özel İlköğretim Okulu Müdürümüz Zühal Üstündağ'a teşekkür ederek çiçek sundu. Okul Müdürümüz ve İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Üyelerimiz, kardeş okul öğrencilerine yeni yıl hediyesi olarak Kolej atkılarından hediye ettiler.

TED Ankara Koleji İlköğretim Okulu Okul Aile Birliğimiz geçtiğimiz ay, "Yıldız Okullar Projesi" kapsamında Dr. Yıldız Yalçınlar İlköğretim Okulu'nu kardeş okul olarak seçmiş ve okulun Atatürk büstü, konferans salonu ve öğretmenler odasını yaptırmıştı.
İlköğretim Okulu Okul Aile Birliğimizden Sincan'daki Okula Yardım Eli

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Yıldız Okullar Projesi kapsamında kardeş okul olarak seçtiğimiz Sincan Dr. Yıldız Yalçınlar İlköğretim Okulu'na, TED Ankara Koleji Özel İlköğretim Okulu Okul Aile Birliğimiz tarafından yardım eli uzatıldı.

 

Okulun öğretmenler odası, konferans salonu ve tören alanındaki Atatürk büstü, 25 Kasım 2011 tarihinde Dr. Yıldız Yalçınlar İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törene İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Sincan Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürünün yanı sıra Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, TED Ankara Koleji'nden Yönetim Kurulu Genel Saymanımız Semih Apa, Genel Müdürümüz Sevinç Atabay, İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı ve Üyelerimiz ile Genel Müdür Danışmanlarımız katıldılar.


 

Tören öncesinde Dr. Yıldız Yalçınlar İlköğretim Okulu Müdürü Kamil Arslan eşliğinde okulu gezerek, yapılan çalışmaları yerinde gören konuklar, konferans salonunda 3. sınıf öğrencilerinin düzenlediği gösteriyi izlediler.

 

Tören alanındaki Atatürk büstü, velilerin ve öğrencilerin alkışları eşliğinde kurdele kesilerek açıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, TED Ankara Koleji İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Alev Akkerman'a teşekkür plaketi sundu. Akkerman yaptığı konuşmada: "Kardeş okulumuza yaptığımız katkıların öğretmenlerin motivasyonlarını artıracağını ve yalnızca okula değil bu çevreye de katkı sağlayacağını umuyor, çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Sincan Kaymakamı Ufuk Seçilmiş ise İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan'a, "Yıldız Okul Projesi"ne olan katkılarından dolayı teşekkür plaketi sundu. İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ve TED Ankara Koleji Vakfı Genel Müdürü Sevinç Atabay'a teşekkür ederek "Yıldız Okullar Projesi kapsamında bu okulun elinden tuttunuz, artık size zimmetliyorum. Her bakımdan buraya destek vereceğinize inanıyorum, bu konuda güvenimi ifade etmek istiyorum" dedi.

Kaymakam Ufuk Seçilmiş de yaptığı konuşmada şunları ifade etti: "Bugün iki kardeş okulun bir araya geldiği bir gün oldu. Birlikte birşeyler yapmak çok önemli. Burası alt gelir düzeyindeki ailelerimizin yaşadığı bir bölge. Çalışmaların ardından okulumuzun kalitesi günden güne gelişiyor. Hepinize çok teşekkür ediyorum. "

 

Konuşmaların ardından konuklar okulun bayrak töreninde hep birlikte İstiklal Marşımızı söylediler. Bu anlamlı gün Dr. Yıldız Yalçınlar İlköğretim Okulu'nun konuklar için verdiği kokteyl ile son buldu.
 


05.10.2011

Çocuklarda Emniyet Kemeri Takma Bilincinin Oluşturulmasında Ailenin Önemi

Çocuklar, öncelikle yakın çevrelerindeki kişilerin davranışlarını örnek alır. Çevrelerindeki kişileri gözlemleri doğrultusunda davranış geliştirirler. Arabayı kullanan anne, baba veya şoförün kurallara uyma ya da hiçe sayma davranışları, çocuklar için ilk örnekler olmaktadır.

Araç içinde emniyet kemeri takan yetişkinler, çocuğa bu davranışın öğretilmesinde çok önemli rol model olmaktadırlar. Yetişkinler, kendi otomobillerinde çocuklarının kazalardan korunması için çocuk koltuğu kullanmalı veya çocuğun emniyet kemerinin takılı olmasını sağlamalıdır. Böylelikle, çocuğun kaza anında oturduğu yerden fırlayıp, savrulmasını önlemiş olacaktır.

Türkiye'de yaşadığımız trafik sorunu, bu konudaki bilinç, sorumluluk ve eğitim eksikliğimizin sonucudur. Bilinç ve sorumluluk bireye ne kadar erken yaşlarda kazandırılırsa, o kadar kalıcı olur. Bu nedenle ailede kazandırılan trafik eğitimi, bireyin kurallara uymayı bir alışkanlık ve yaşam biçimi olarak görebilmesini sağlayacaktır.

Emniyet kemeri kullanımının artırılması, ancak, çocuklara bu bilincin verilebilmesiyle yaygınlaşacaktır. Bunun için siz değerli velilerimizin payına da çok büyük bir görev ve sorumluluk düşmektedir. Kemer takma konusunda okulda verilen eğitimlerin yanı sıra, ailede de gözlemleyerek öğrenmeyi sağlamak, çocuklarımızın okuldan eve - evden okula gelmek için kullandıkları servis araçlarında daha güvenli ulaşımlarına doğrudan destek olacaktır.

Her zaman olduğu gibi, emniyet kemeri takılmasının önemi ve emniyet kemeri takma bilincinin artırılması konusunda da bizlere sağlayacağınız desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.


TED Ankara Koleji Vakfı İlköğretim Okulu 
Okul Aile Birliği Başkanlığı2010-2011 öğretim yılına kadar Okulumuzun bulunduğu bölgenin trafik kontrol ve denetimleri Gölbaşı İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı Trafik Denetim Ekibi tarafından yapılmaktaydı. Yeni uygulamaya göre bölgemizdeki tüm denetim ve kontroller Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği tarafından yapılmaya başlanmıştır. Bu değişikliğe istinaden Okulumuzun servis taşımacılığı kontrollerinin yapılmasında bizlere destek olmaları açısından kendileri ile tanışıp işbirliğimizi geliştirmek üzere 06.12.2010 tarihinde Okulumuzda bir öğlen yemeğinde ağırladık.07 Aralık 2010 tarihinde İlköğretim Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu, ilköğretim yemekhane bölümünü denetlemiştir.


Okul Aile Birliği Tarafından İlköğretim Okulumuz Öğrencilerini Taşıyan 
Servis Rehber Elemanlarına Seminer Verildi

3 Aralık 2010 tarihinde İlköğretim Okul Aile Birliği tarafından, İlköğretim I. ve II. Kademe öğrencilerini taşıyan servis araçlarının rehber elemanlarına servis içi görev ve sorumluluklarını anlattığımız bir seminer düzenlenmiştir. 

Okul Aile Birliği Başkanımız Sn. Alev AKKERMAN'ın sunumuyla yapılan toplantımızın son bölümünde servis rehberlerinin sorunları dinlenmiştir. Rehberlik görevlerinin tam olarak uygulanması ve dile getirilen sorunların çözüme kavuşturulması için çalışma yapılmasına karar verilmiştir.


Kitap Toplama Kampanyası Düzenlendi

İlköğretim Okulu Okul-Aile Birliği tarafından I. Kademe'de düzenlenen kitap toplama kampanyasında; 1.- 5. sınıf öğrencileri ve velilerinin katılımıyla toplanan 5800 adet kitap (öykü, roman), 2009-2010 öğretim yılında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla okulumuza gönderilen yazılarda kitap yardımı talebinde bulunan aşağıda isimleri belirtilen okullara kargo ile gönderilmiştir.

 • Adıyaman Samsat İlçesi Taşkuyu Köyü İlköğretim Okulu
 • Karaman Merkez Boyalıtepe İlköğretim Okulu
 • Eskişehir İli Odunpazarı İlçesi Hacı Nezire Sarıkamış İlköğretim Okulu
 • Kayseri İli Melikgazi İlçesi Ağırnas Osman Yücel İlköğretim Okulu
 • Ordu İli Çaybaşı İlçesi İlküvez Kasabası İlköğretim Okulu
 • Ankara İli Mamak İlçesi Ali Kuşçu İlköğretim Okulu
 • Bitlis Güroymak İlçesi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu
 • Düzce İli Gümüşova İlçesi Dededüzü İlköğretim Okulu

Kampanyaya destek veren tüm öğrencilerimize ve velilerimize duyarlılıkları için teşekkür ediyoruz.
 


Servis Şoförlerimize Hizmet İçi Eğitim Düzenlendi

24 Aralık 2009 ve 8 Ocak 2010 tarihlerinde, İlköğretim Okul Aile Birliği tarafından organize edilen ve konunun uzmanı konuşmacı olarak davet edilen; okulumuz velilerinden Sn. Aslı YAĞMURLU tarafından, servis şoförlerimize yönelik olarak Hizmet İçi Eğitim semineri düzenlenmiştir.

İlköğretim Okul Aile Birliği; göreve gelmesini takiben, farklı konularda yapmayı planladığı çalışmaları müşterek mutabakatla belirleyerek girişimlerine başlamıştır.

Bu çalışmalar kapsamında, öncelik verilen konulardan bir tanesi de; okul servislerine yönelik değerlendirmeler ve yapılabileceklerdir.

Söz konusu hizmet alımına yönelik çalışmalarımızı, ilk aşamada 3 başlıkta toparlamış bulunmaktayız:

a) Velilere yönelik değerlendirme anketi ve bilgi alışverişi,

b) Şoförlere yönelik değerlendirme anketi ve bilgi alışverişi,

c) Şoför seminerleri (eğitim, sorunların değerlendirilmesi, vb.)

Yukarıdaki başlangıç başlıklarına ilave olabilecek farklı konuları da daha sonra ele alarak çalışmalarımıza yön verebilmek ve olabildiğince çözümler üretebilmek düşüncesinden hareketle girişimlere başlanmıştır.

(a) ve (b) maddelere yönelik çalışmalara başlanmış ve değerlendirme aşamalarına gelinmiştir. Sonuçları daha sonra; ilgili taraflarla paylaşılacaktır.

Diğer taraftan, şoförlere yönelik seminerler konusunda ise şunları belirtebiliriz;

- İlköğretim Okul Aile Birliği kapsamında yer alan 1-5 ve 6-8 sınıflara hizmet veren şoförler ile yapılan seminerler yüksek bir katılımla gerçekleşmiştir.

- Kendilerine; Sn. Aslı Yağmurlu tarafından; davranış, sorun çözme, işe saygı, insan ve özellikle çocuk ilişkileri konularında bilgiler aktarılmıştır.

- İlköğretim Okul Aile Birliği üyeleri tarafından da; beklentilerimiz, kalite anlayışımız, servis hizmetindeki kritik ve hassas başlıkları içeren taleplerimize yönelik bilgiler aktarılmıştır.

- Bunun yanında, şoförlerin sorunları ve beklentilerine yönelik talepleri konusunda da bilgiler alınmıştır.

- Kendilerine; özellikle emniyet kemeri ve hız konusunda ders niteliğinde olan filimler de gösterilerek, konuya duyulan önem vurgulanmıştır.

Burada kısaca özetlenen başlıklara yönelik çalışmalarımız, ilgili uzmanlarımızın katkılarıyla ve konuları geliştirecek başlıkların ilaveleriyle komple bir projeye dönüştürülebilecek boyuttadır. Dolayısıyla, bu yöndeki çalışmalarımız da devam etmektedir.

Amacımız, bu tip toplantı ve seminerlerimizin sürekliliğini sağlamaktır.